انتخاب رشته ۳۳ هزار نفر در تکمیل ظرفیت کنکور دکتری ۹۰

انتخاب رشته ۳۳ هزار نفر در تکمیل ظرفیت کنکور دکتری ۹۰

قائم مقام سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به آخرین مهلت انتخاب رشته در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۰ گفت: ۳۳ هزار نفر تاکنون انتخاب رشته خود را ثبت کرده اند.

ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: داوطلبانی که در آزمون دکتری سال ۹۰ شرکت کرده اند تا ساعت ۲۴ امشب ۲۳ آذرماه فرصت دارند که در مرحله تکمیل ظرفیت دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۰ شرکت کنند و تا ۵ کد رشته را در فرم انتخاب رشته درج کنند.

خدایی اضافه کرد: پس از انتخاب رشته داوطلبان، افراد مجاز برای مرحله مصاحبه در نیمه اول دی ماه معرفی می شوند و پس از آن دانشگاهها به مدت ۲۰ روز فرصت دارند که مراحل مصاحبه را به انجام برسانند.

وی یادآور شد: نتایج نهایی نیمه دوم بهمن ماه اعلام می شود و افراد معرفی شده نهایی به دانشگاهها برای ثبت نام معرفی می شوند. البته دانشگاهها در اعلام نیمسال پذیرش و اعلام حدنصاب لازم در مرحله شفاهی اختیار دارند.

به گزارش مهر، تکمیل ظرفیت آزمون نیمه متمرکز ورودی دوره دکتری تخصصی سال ۹۰ در روزهای ۲۰ تا ۲۳ آذرماه انجام می شود و داوطلبان با ورود به سایت سازمان سنجش و پرداخت ۲۸ هزار ریال می توانند نسبت به انتخاب رشته در این مرحله اقدام کنند.

آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۰ در روز ۲۵ فروردین سال ۹۰ برگزار شد و پس از اعلام نتایج نهایی در شهریورماه، بر اساس تصمیم شورایعالی انقلاب فرهنگی، مرحله تکمیل ظرفیت برای آن درنظر گرفته شد.

سایت شبانه به نقل از خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها:

 

درباره ی نویسنده

نوشته های بیشتر توسط Ashkan

 

0 دیدگاه‌ها

اولین نفر باشید که دیدگاهش را ارسال میکند.

نظر دهید