تمدید مهلت اعلام ظرفیت جدید دکتری ظرفیتها در شهریور نهایی می‌شود

تمدید مهلت اعلام ظرفیت جدید دکتری/ ظرفیتها در شهریور نهایی می‌شود

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی نیمه شهریور ماه ۹۰ را به عنوان آخرین فرصت دانشگاهها و پژوهشگاهها جهت اعلام ظرفیتهای قابل افزایش مقطع دکتری به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد.
ابوالفضل حسنی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این خبر افزود: تا نیمه شهریورماه اعلام ظرفیت‌های قابل افزایش مقطع دکتری از طرف دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها به سازمان سنجش می‌تواند ادامه پیدا کند.

مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی اضافه کرد: ظرفیت‌های قابل افزایش مقطع دکتری که دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به وزارت علوم اعلام می‌کنند را در شهریور ماه نهایی می‌کنیم.

به گزارش مهر، معاونت آموزشی وزارت علوم چندی پیش اعلام کرده بود که حداکثر تا هفته اول شهریور ماه ۹۰ به دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها فرصت داده شده تا در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به اعلام ظرفیت‌های قابل افزایش مقطع دکتری اقدام کنند.

شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۶۹۲ این شورا که بیست و یکم تیرماه ۹۰ برگزار شد، مصوب کرد ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از ۵ هزار و ۶۰۰ نفر به ۱۰ هزار نفر افزایش پیدا کند.
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در راستای اجرایی شدن این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعلام کرد که در نظر دارد این افزایش ظرفیت را با توجه به توانمندی، قابلیت علمی، آموزشی و پژوهشی موجود در هر دانشگاه انجام دهد.
حسین نادری منش – معاون آموزشی وزارت علوم نیز در راستای اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و سیاست‌های وزارت علوم، طی ابلاغیه‌ای از دانشگاه‌ها خواستار شده تا ظرفیت‌های قابل افزایش را هر چه سریعتر به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال کنند.

سایت شبانه به نقل از خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها:

 

درباره ی نویسنده

نوشته های بیشتر توسط Ashkan

 

0 دیدگاه‌ها

اولین نفر باشید که دیدگاهش را ارسال میکند.

نظر دهید