جزئیات آزمون صحت حفظ قرآن مجید برای داوطلبان کنکور ارشد اعلام شد

جزئیات آزمون صحت حفظ قرآن مجید برای داوطلبان کنکور ارشد اعلام شد

زمان و مکان برگزاری آزمون صحت حفظ قرآن مجید برای حافظان کل قرآن مجید (دیپلم و غیردیپلم) و کارشناسی رسمی علوم قرآنی که در آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۰ شرکت کرده اند، اعلام شد.

به گزارش خبرنگار مهر، اسامی دارندگان مدرک رسمی کارشناسی که باید روز ۱۶ شهریور ماه در آزمون صحت حفظ شرکت کنند، اعلام شده است.

براساس مصوبه جلسه ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی آن دسته از حافظان دیپلم، غیردیپلم و لیسانس علوم قرآنی که دارای یکی از مدارج اعلام شده هستند از شرکت در آزمون صحت حفظ معاف خواهند بود.

شرایط معافیت:

استاد حفظ قرآن حافظ ممتاز قرآن، آشنا با تفسیر علوم قرآنی و دارای ۱۰ سال سابقه تدریس و تربیت حافظان قرآن

حافظ ممتاز قرآن تسلط بر تلاوت مرتل کل قرآن از حفظ، ترجمه آیات و مفردات قرآن

حافظ کل قرآن تسلط بر خواندن کل قرآن از حفظ، همراه با درک معنای آیات

بنابراین داوطلبان به منظور استفاده از هرگونه مزایای قانونی مربوط به حافظان قرآن چنانچه دارای یکی از مدارک تخصصی اعلام شده به امضای رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی هستند می توانند با ارائه اصل مدرک در روز آزمون از شرکت در آزمون صحت حفظ معاف شوند.

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، حافظان دارای مدرک کارشناسی رسمی علوم قرآنی و الهیات و معارف اسلامی با گرایش علوم قرآن و حدیث که اسامی آنها از سوی سازمان سنجش منتشر شده باید تصویر مدرک کارشناسی رسمی خود را تا تاریخ ۲۲ مرداد ماه به نمابر ۸۸۹۲۲۲۳۷-۰۲۱ فکس کنند.

همچنین این داوطلبان جهت شرکت در آزمون صحت حفظ باید تصویر مدرک کارشناسی خود را در روز آزمون به همراه داشته باشند، در غیر این صورت از شرکت آنان در آزمون صحت حفظ جلوگیری به عمل خواهد آمد.

حافظان دارای مدرک لیسانس علوم قرآنی که اسامی آنان اعلام نشده است لازم است تصویر مدرک لیسانس رسمی علوم قرآنی خود را تا تاریخ ۲۲ مرداد به نمابر اعلام شده فکس کنند. دارندگان دیگر مدارک کارشناسی غیر علوم قرآنی حق استفاده از این تسهیلات را ندارند.

بر اساس تاکید سازمان سنجش آموزش کشور، به همراه داشتن تصویر آخرین مدرک تحصیلی و ارائه مدرک شناسایی معتبر در روز آزمون برای کلیه حافظان قرآن دیپلم، زیردیپلم و کارشناسی الزامی است.

همچنین حافظانی که از آزمون صحت حفظ معاف هستند برای صدور مدرک کارشناسی، لازم است مدارک خود از جمله تصویر شناسنامه و کارت ملی، ۲ قطعه عکس۴*۳ تمام رخ تهیه شده در سال ۹۰، تصویر درجه تخصصی در صورت دارا بودن و تصویر آخرین مدرک تحصیلی را به آدرس سازمان سنجش آموزش کشور، صندوق پستی ۴۳۷۸/۱۵۸۷۵ حوزه معاونت فنی و آماری سازمان تا تاریخ ۳۰ مهر ماه ۹۰ ارسال کنند.

مواد آزمون صحت حفظ شامل ۱۰ سئوال از کل قرآن کریم (هر سه جزء یک سوال به صورت شفاهی) و آزمون تلاوت شامل نکات تجویدی، وقف و ابتدا، صوت و لحن است.

آزمون صحت حفظ قرآن مجید برای داوطلبان کنکور ارشد سال ۹۰ در روز چهارشنبه ۱۶ شهریور ماه ۹۰ در محل دانشکده علوم قرآنی در تهران، خیابان حافظ ، خیابان سرهنگ سخایی ، جنب وزارت دفاع برگزار می شود.

سایت شبانه به نقل از خبرگزاری مهر

 

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها:

 

درباره ی نویسنده

نوشته های بیشتر توسط Ashkan

 

0 دیدگاه‌ها

اولین نفر باشید که دیدگاهش را ارسال میکند.

نظر دهید