جزئیات آماری کنکور دانشگاه آزاد – وجود صندلی دانشگاه برای همه داوطلبان

جزئیات آماری کنکور دانشگاه آزاد – وجود صندلی دانشگاه برای همه داوطلبان

عبدالله سجادی جاغرق در نشست خبری امروز افزود: کنکور گروه غیرپزشکی دانشگاه آزاد در روزهای ۱۵ و ۱۶ تیرماه با حضور ۴۹۱ هزار و ۲۶۱ داوطلب برگزار می‌شود.

وی افزود: ۴۹ درصد داوطلبان را زنان و ۵۱ درصد آنها را مردان تشکیل ‌می‌شود که تعداد داوطلبان این گروه نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد کاهش داشته است.

سجادی جاغرق با اشاره به جزئیات برگزاری آزمون در نوبتهای صبح و بعدازظهر خاطرنشان کرد:‌‌ آزمون صبح راس ساعت ۸ صبح و آزمون بعدازظهر راس ساعت ۱۶ آغاز می‌شود و یک ساعت پیش از آزمون درب حوزه‌ها بسته خواهد شد. ۳۸۵ واحد دانشگاه آزاد مجری برگزاری آزمون هستند.

رئیس آزمون دانشگاه آزاد یادآور شد: پذیرش در ۴۳۹رشته و ۷هزار و ۴۷۷رشته-محل صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به تغییر امکان قبولی در انتخاب هفتم در این دوره از کنکور دانشگاه آزاد گفت: پس از اعلام نتایج نهایی در هفته دوم شهریورماه فرصت دوباره‌ای با امکان انتخاب رشته مجدد برای داوطلبانی که پذیرفته نشده‌اند فراهم می‌شود. در واقع انتخاب هفتم با انتخاب رشته مجدد انجام می‌گیرد.

جاغرق تاکید کرد: داوطلبان از همراه داشتن هر نوع وسیله اضافی به خصوص تلفن همراه خودداری کنند چرا که در صورت داشتن تلفن همراه حتی به صورت خاموش به ۱۰ سال محرومیت از آزمون محکوم می‌‌شوند.

وی درباره بیشترین داوطلبان در گروه‌های مختلف امتحانی اظهار داشت: گروه ریاضی در کنکور غیرپزشکی دارای بیشترین میزان داوطلب است که بیش از ۲۵۰ هزار داوطلب در این گروه شرکت کردند.

رئیس آزمون دانشگاه آزاد اضافه کرد: مجموعه ۴ گروه علوم انسانی با بیش از ۹۷ هزار داوطلب، مجموعه ۳ علوم انسانی با حدود ۵۲ هزار داوطلب بیشترین میزان داوطلبان را در خود جای داده است.

وی افزود: در مجموعه گروه علوم تجربی و کشاورزی ۷۲ هزار و ۲۴۱ نفر، در مجموعه گروه زبان ۱۲ هزار و ۶۳ نفر و در مجموعه گروه هنر ۶ هزار و ۶۶۴ نفر شرکت کرده‌اند. تنها در گروه ریاضی و علوم انسانی اکثریت با مردان است و در سایر گروه‌ها اکثریت با زنان داوطلب است.

جاغرق با اشاره به توزیع کارت کنکور دانشگاه آزاد گفت: تا کنون ۶۴ درصد داوطلبان معادل ۳۱۲ هزار و ۸۲۵ نفر کارت کنکور خود را دریافت کردند و از سایر داوطلبان خواسته می‌شود تا در اسرع وقت نسبت به دریافت کارت خود اقدام کنند.

وی با اشاره به تعداد داوطلبان شرکت کننده در کنکور دانشگاه آزاد و نسبت پذیرش این تعداد یادآور شد: نسبت پذیرش در کل آموزش عالی به گونه‌ای برنامه ریزی شده است که به اندازه داوطلبان، صندلی دانشگاه وجود دارد و سعی کرده‌ایم ۷۰ درصد ظرفیت را به سلایق داوطلبان نزدیک کنیم.

رئیس مرکز آزمون دانشگاه آزاد درباره کنکور گروه پزشکی دانشگاه آزاد اظهار داشت: این کنکور در روز ۲۹ تیرماه برگزار می‌شود و ۲۴۵ هزار و ۲۹۹ داوطلب در آن شرکت می‌کند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۱۴ درصد افزایش داشته است. ۶۸ درصد داوطلبان گروه پزشکی را زنان تشکیل می‌دهد.

وی درباره کنکور دکترای دانشگاه آزاد خاطرنشان کرد: تا کنون نتایج اولیه ۱۰ رشته دکترا به گروه‌های آموزشی ارایه شده است و تا اواخر تیرماه با داوطلبانی که قرار است به مصاحبه دعوت شوند تماس گرفته و مصاحبه‌ها انجام خواهد شد.

جاغرق افزود:‌۸۳ رشته در دوره دکترای تخصصی دانشگاه آزاد برگزار می‌‌شود که ۲۵۰۰ نفر در فرآیند با آزمون و ۵۰۰ نفر در فرآیند بدون آزمون در این دوره پذیرش خواهند شد.

پرتال شبانه به نقل از خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها:

 

درباره ی نویسنده

نوشته های بیشتر توسط Ashkan

 

0 دیدگاه‌ها

اولین نفر باشید که دیدگاهش را ارسال میکند.

نظر دهید