سهمیه سرگردان مربیان پیمانی در کنکور دکتری – یک تناقض در سهمیه مربیان

سهمیه سرگردان مربیان پیمانی در کنکور دکتری – یک تناقض در سهمیه مربیان

سازمان سنجش در حالی در کارنامه نهایی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال ۹۰، سهمیه‌ای تحت عنوان مربی را برای مربیان پیمانی دانشگاه‌ها در نظر گرفته است که مسئولان وجود این سهمیه را رد می‌کنند.

در کارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال ۹۰ گزینه‌ای تحت عنوان سهمیه مربی آموزشی یا پیمانی درج شده بود که تعیین می‌کرد داوطلب “مربی آموزشی رسمی یا پیمانی” است یا خیر.

همچنین در کارنامه نهایی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال ۹۰ به دانشگاهها نیز، سهمیه‌ای به عنوان “مربی” برای داوطلبان مربی آموزشی رسمی یا پیمانی در نظر گرفته شد که نشان می داد قبولی فرد بر اساس سهمیه مربی محاسبه شده است.

بنابراین در کارنامه نهایی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال ۹۰ وضعیت داوطلبانی که مربی رسمی یا پیمانی هستند بر اساس سهمیه “مربی” در کد رشته‌های امتحانی تعیین شده بود.

کارنامه یک داوطلب آزمون نیمه متمرکز دکتری ۹۰ که “مربی پیمانی” است

به گزارش مهر، این موضوع در حالی در کارنامه رسمیت شناخته شده که سعید قدیمی از مسئولان معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفتگو با مهر عنوان ‌کرد چنین سهمیه ای برای مربیان پیمانی وجود ندارد و سهمیه قبولی در کنکور دکتری تنها مختص مربیان رسمی آزمایشی یا رسمی قطعی است.

گفتنی است مربیان پیمانی دانشگاه‌ها که در کارنامه نهایی معرفی‌شدگان چند برابر ظرفیت آزمون نیمه‌متمرکز دکتری سال ۹۰، دارای کد رشته محل معرفی برای مصاحبه شناخته شده بودند، حتی در مصاحبه نیز شرکت کرده‌اند اما وقتی معاونت آموزشی وزارت علوم اصلاً سهمیه‌ای به عنوان “مربی” را برای مربیان پیمانی در نظر نمی‌گیرد، سرنوشت این مصاحبه‌ها نیز با ابهام روبرو می‌شود.

به این ترتیب، امروز که به گفته رئیس سازمان سنجش آموزش کشور زمان اعلام نتایج نهایی آزمون نیمه متمرکز سال ۹۰ است، مربیان پیمانی نباید انتظار پذیرفته شدن از طریق سهمیه مربی را داشته باشند.

هر چند سازمان سنجش نیز مانند معاونت آموزشی وزارت علوم در ساختار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار دارد اما دو بخش در یک ساختار واحد نظرات مختلفی درباره موضوعی واحد از خود بروز می‌دهند. سازمان سنجش به سهمیه مربیان پیمانی در کنکور دکتری اعتبار می‌بخشد اما معاونت آموزشی وزارت علوم آن را بی اعتبار می‌کند.

سایت شبانه به نقل از خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها:

 

درباره ی نویسنده

نوشته های بیشتر توسط Ashkan

 

0 دیدگاه‌ها

اولین نفر باشید که دیدگاهش را ارسال میکند.

نظر دهید