ابلاغیه جدید وزارت علوم/ دانشگاهها ملزم به افزایش ظرفیت دکتری شدند

ابلاغیه جدید وزارت علوم/ دانشگاهها ملزم به افزایش ظرفیت دکتری شدند

معاونت آموزشی وزارت علوم حداکثر تا هفته اول شهریور ماه ۹۰ به دانشگاهها و پژوهشگاهها فرصت داد تا در راستای اجرایی شدن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به اعلام ظرفیت های قابل افزایش مقطع دکتری اقدام کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه ۶۹۲ این شورا که بیست و یکم تیرماه ۹۰ برگزار شد، مصوب کرد ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری از ۵ هزار و ۶۰۰ نفر به ۱۰ هزار نفر افزایش پیدا کند.

وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز در راستای اجرایی شدن این مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعلام کرد که در نظر دارد این افزایش ظرفیت را با توجه به توانمندی، قابلیت علمی، آموزشی و پژوهشی موجود در هر دانشگاه انجام دهد.

حسین نادری منش – معاون آموزشی وزارت علوم در راستای اجرای مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی و سیاست‌های وزارت علوم، طی ابلاغیه‌ای از دانشگاه‌ها خواستار شده تا ظرفیت‌های قابل افزایش را هر چه سریعتر به سازمان سنجش آموزش کشور ارسال کنند.

معاون آموزشی وزیر علوم در این ابلاغیه تاکید کرده است: بدیهی است در کد رشته محل‌های اعلامی قبلی که در دفترچه سازمان سنجش آموزش کشور چاپ شده است، افزایش ظرفیت برای ورودی مهر ماه سال تحصیلی ۹۱-۹۰ قابل اعمال است.

بر اساس این ابلاغیه، فرصت ارسال ظرفیت‌های قابل افزایش برای مقطع دکتری حداکثر تا هفته اول شهریور ماه ۹۰ است.

معاون آموزشی وزیر علوم به معاونان آموزشی دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها اعلام کرده است: افزایش ظرفیت در کد رشته محل‌های جدید در مرحله دوم احتمالاً برای نیمسال دوم ۹۱ – ۹۰ خواهد بود که جزئیات آن متعاقباً اعلام می شود.

سایت شبانه به نقل از خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها:

 

درباره ی نویسنده

نوشته های بیشتر توسط Ashkan

 

0 دیدگاه‌ها

اولین نفر باشید که دیدگاهش را ارسال میکند.

نظر دهید