پذیرش دانشجوی دکتری متناسب با امکانات باشد – برخورد با دانشگاههای خاطی

پذیرش دانشجوی دکتری متناسب با امکانات باشد – برخورد با دانشگاههای خاطی

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به بررسی افزایش ظرفیت در پذیرش دانشجویان دکتری گفت: حتی اگر در نیمه سال تحصیلی گزارشی به کمیسیون آموزش برسد که دانشگاهی بر خلاف امکانات نسبت به پذیرش دانشجوی دکتری اقدام کرده با آن دانشگاه برخورد می شود.

نورالله حیدری دستنایی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اشاره به برگزاری دومین جلسه کمیسیون آموزش درباره بررسی افزایش ظرفیت پذیرش دکتری در دانشگاههای کشور، گفت: با جدیتی که کمیسیون آموزش در پیگیری افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری در دانشگاههای کشور پیش رو دارد، دانشگاهها می بایست بر اساس استانداردهای مطرح شده که دستورالعمل آن در این کمیسیون بررسی شده نسبت به پذیرش دانشجوی دکتری اقدام کنند.

وی ادامه داد: دانشگاهها حتی اگر می خواهند دو یا سه برابر ظرفیت پذیرش، دانشجوی دکتری جذب کنند می بایست بر اساس میزان هیئت علمی، فضاهای فیزیکی، سرفصلهای در نظر گرفته شده، امکانات و تجهیزات در رشته های مورد پذیرش، رفتار کنند.

به گفته حیدری، کمیسیون آموزش این حق را برای خود محفوظ نگه داشته که اگر دانشگاهها برابر با آنچه که در این کمیسیون مطرح شده عمل نکنند، با آنان برخورد کند.

نماینده مردم فارسان، اردل و کیارنگ در مجلس شورای اسلامی، خاطر نشان کرد: حتی اگر در نیمه های ترم تحصیلی متوجه شویم که دانشگاهی در رشته ای مطابق آنچه که خواست کمیسیون آموزش است، عمل نکرده و خلاف تاکیدات ما دانشجوی دکتری را پذیرفته منتظر برخوردهای کمیسیون آموزش باشد.

سایت شبانه به نقل از خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها:

 

درباره ی نویسنده

نوشته های بیشتر توسط Ashkan

 

0 دیدگاه‌ها

اولین نفر باشید که دیدگاهش را ارسال میکند.

نظر دهید