۱۱ سرویس و سایت جدید ( قسمت دوم )

نویسنده : محمدرضا خواست خدایی

در ادامه بررسی ایده ها و نوآوری های ارائه شده در کنفرانس Web2.0 ، در این مقاله به بررسی ۶ سرویس Maverick ، SpinSpotter ، TravelMuse ، Avego ، WebDiet و Invision.tv می پردازیم.

دزدگیر موبایل

امروزه تلفن همراه یکی از اجزاء جدا نشدنی زندگی ما است و ممکن است اطلاعات مهمی را نیز بر روی آنها نگهداری کنیم . حال اگر روزی تلفن همراه شما دزدیده شود چه خواهید کرد ؟ سرویس Maverick برای چنین مواقعی طراحی شده است . اگر بر روی گوشی شما نصب شده باشد ، بوسیله تلفن همراه دیگری می توانید دفترچه تلفن و سایر اطلاعات را از گوشی همراه دزدیده شده دریافت کنید . همچنین می توانید تماس های گرفته شده با تلفن همراه را قطع کنید و با تنظیم زنگ هشدار اطرافیان را از دزدیده شدن آن مطلع کنید.

خبرهای نادرست را ویرایش کنید

احتمالا تا به حال با اخباری روبه رو شده اید که مغرضانه تغییر یافته اند و بدرستی بیان نشده اند . شاید در اینگونه مواقع بتوانید از SpinSpotter کمک بگیرید . طراحان سایت با بهره گیری از نظرات گروهی از خبرنگاران و الگوریتمی ویژه به شناسایی اخبارنادرست پرداخته اند . کاربران نیز با استفاده از یک Plug-in می توانند اخبار را ویرایش و به حقیقت نزدیک کنند و در اختیار سایر کاربرانی که از این Plug-in استفاده می کنند قرار دهند .

مسافرتی به یاد ماندنی با TravelMuse

یکی جالبترین مواردی که در TravelMuse وجود دارد پیدا کردن مکان مناسب برای مسافرت است . به این منظور از شما سوالاتی مانند میزان مسافت از محل سکونت شما ، میزان پول در نظر گرفته برای مسافرت و نوع تفریح پرسیده می شود و بهترین مکان های ممکن را به شما معرفی می کند . بدون شک چنین مسافرتی بی نظیر خواهد بود .

مسافربری با iPhone

در San Francisco Bay Area مسافران برای رفتن به San Francisco مجبور خواهند بود در حومه شهر جمع شوند و منتظر تاکسی باشند . این مسئله باعث طی شدن مسافتی اضافی برای مسافران و همچنین ایجاد ترافیک در جاده بدلیل توقف تاکسی ها می شود . برای به حداقل رساندن زمان در امر مسافربری ، نرم افزار Avego بر روی گوشی های iPhone ایده ای مناسب ارائه داده است . به اینصورت که مسافران موقعیت و مقصد خود را از طریق آن مشخص می کنند ، راننده هایی که در نزدیکی آن موقعیت هستند از طریق نرم افزار مطلع می شوند و در صورت امکان با درخواست مسافر موافقت می کنند و او را مطلع می سازند . حتی می توان کرایه را نیز از طریق Avego به اطلاع مسافر رسانید . به این ترتیب در کمترین وقت ممکن بیشترین بازده وجود خواهد داشت .

رژیم غذایی

WebDiet با ارئه رژیم غذایی مناسب به شما در امر تغذیه کمک می کند. این سیستم از طریق GPS گوشی نزدیکترین رستوران را مشخص می کند و سپس بر اساس میزان کالری مورد نیاز شما ، وعده های غذایی را پیشنهاد می دهد . بنابراین اگر برای ناهار دو همبرگر دوبل خورده اید ، WebDiet سعی می کند با پیشنهاد غذایی از سبزیجات و یک دسر ساده برای شام ، کالری مورد نیازتان را تنظیم کند .

اگر شما نتوانید وعده غذایی خود را کامل بخورید میزان توانایی WebDiet در کمک به شما مشخص نیست ، همچنین به هنگام معرفی این سیستم از غذاهای خانگی اسمی برده نشده است اما از FAQ موجود در سایت می توان متوجه شد که این قابلیت وجود خواهد داشت .

Web TV

بر روی وب امکانات بسیار مناسبی برای تماشای ویدئو های مختلف وجود دارد و Invision.tv یکی از معدود سرویس هایی است که باعش می شود از تماشای ویدئو ها لذت کافی را ببرید . این سرویس ویدئو ها را بر اساس کانال مربوطه مرتب می کند و می تواند بر اساس علاقه شما ، ویدئو های مناسبی را به شما پیشنهاد کند . در این زمینه می توانید به ffwd.com نیز مراجعه کنید .

محمدرضا خواست خدایی

منبع : pcworld

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها: