۱۱ سرویس و سایت جدید ( قسمت اول )

نویسنده : محمدرضا خواست خدایی

به تازگی کنفرانس رقابت گونه Web 2.0 برگزار شده است و ۷۰ شرکت در Demo Fall 2008 San Diego و بیش از ۵۰ شرکت نیز در TechCrunch50 San Francisco به ارائه ایده ها و نوآوری های خود پرداخته اند که تعدادی تنها بصورت ایده ای ساده و تعدادی نیز در مراحل آزمایشی و نهایی خود به سر می برند . در این مقاله به بررسی ۱۱ سرویس و سایت از آنها می پردازیم .

کلمه عبوری به همین سادگی

در دنیای گسترده ی امروزی روزانه با کلمات عبور بسیاری از جمله حساب های بانکی رو به رو هستیم و مسلما به خاطر سپردن همه آنها کاری غیر ممکن است ، سایر راه ها نیز ممکن است از ایمنی کافی برخوردار نباشد . سرویس Usabl به شما کمک می کند که از ساده ترین کلمات ممکن در هر مکانی بعنوان رمز عبور استفاده کنید.

این سرویس که احتمالا سال آینده عرضه خواهد شد به اینصورت کار می کند که در هنگام مشاهده سایت بانکی خود و یا هر سایت دیگر ، بجای وارد کردن کلمه عبور در مکان تعیین شده ، با نشان دادن تصویری مانند عکس موجود نام کاربری را یادآوری می کند و شما براحتی کلمه عبور ساده خود را وارد می کنید . Usable از کدهایی بر روی کامپیوتر شخصی شما و سرور مورد نظر استفاده می کند و کلمه عبور ساده شما را به کلمه ای پیچیده و امن تبدیل می کند . بنابراین با این سرویس امن نیازی به حفظ کلمات عبور پیچیده نیست .

ساخت آهنگ بصورتی مدرن !

بطور سنتی برای ساخت یک آهنگ ، افراد بسیاری که هر کدام در نواختن سازی مهارت دارند دور هم جمع می شوند و بعنوان یک گروه به ساخت آهنگ می پردازند . حال اگر فرد مورد نظر شما در دسترس نباشد چه خواهید کرد و یا اگر به دنبال قطعه و الگویی خاص هستید چه می کنید ؟ سرویس MixMatchMusic به نوازندگان این امکان را می دهد تا قطعه و الگوهای نواخته شده خود را آپلود کنند تا سایرین بتوانند از طریق جستجو موجود ، قطعه و الگوی مد نظر را پیدا کنند و در مقابل پرداخت مبلغی مناسب آنرا بصورت کامل دانلود و در اختیار بگیرند . بنابراین به سادگی می توان آهنگی مطابق سلیقه و علاقه خود ساخت .

یافتن دوستان گمشده

شاید در نگاه اول موردی جدید به نظر نیاید اما چیزی که iSearch را متفاوت ساخته است جستجو در اسناد و مدارک عمومی ، شبکه های اجتماعی ، کتاب راهنمای آدرس های اینترنتی ، اخبار و ارتباطات حرفه ای می باشد . اگر دوست گمشده ای دارید حتما از این سرویس استفاده کنید .

پیش بینی مالی

سرویس های اقتصادی موجود اطلاعاتی در مورد هزینه ها و مقدار موجود ی در اختیار شما قرار می دهند اما کمتر سرویسی به شما خواهد گفت که در هفته و یا ماه آینده شرایط چگونه خواهد بود . پیش بینی مالی با توجه به اتفاقات غیر منتظره و گردش وجوه کار سختی است ولی سرویس GreenSherpa که نسخه بتا آن در حال آزمایش است تقریبا آنرا انجام می دهد . این سرویس اموری از جمله گزارش صورت حساب های عادی را انجام و در مورد تصمیم خرید های ناگهانی به شما کمک می کند. GreenSherpa می تواند مشاوری قابل اطمینان در امور مالی برای شما باشد .

جستجو تصاویر به شیوه ای متفاوت


استفاده از کلمات کلیدی برای جستجو برای متن ها شما را به نتیجه ی مورد نظر خواهد رساند چرا که متن ها از کلمات ساخته شده اند . اما در مورد تصاویر چطور ؟ مسلما تنها عکس هایی یافت خواهند شد که کلمه مورد نظر شما در آنها قرار داده شده است و معمولا عکس هایی نا مربوط نتیجه جستجو شما خواهند بود . موتور جستجو تصویر Gazopa از شرکت Hitachi طبق راهنما موجود به شما کمک می کند تا بتوانید حتی از طریق رنگ و شکل به جستجو تصویر بپردازید . بعنوان مثال می توانید در Gazopa به دنبال کیفی با طراحی خاص ولی در رنگ ها و جنس های متفاوت باشید .

نویسنده : محمدرضا خواست خدایی

منبع : pcworld

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها: