بیش از ۷۶۷ هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ۸۹ ثبت نام کردند

بیش از ۷۶۷ هزار داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد ۸۹ ثبت نام کردند

معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور از ثبت نام ۷۶۷ هزار و ۳۵۲ نفر برای آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۳۸۹ خبر داد.

“حسین توکلی” روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: از مجموع داوطلبانی که تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۸۹ را تکمیل کرده اند تعداد ۶۲ هزار و ۶۹۰ نفر علاوه بر انتخاب رشته امتحانی اول، متقاضی شرکت در رشته امتحانی دوم نیز شده اند.
وی افزود: با توجه به برنامه زمانی پیش بینی شده، به منظور اطلاع بیشتر داوطلبان، ترتیبی داده شده تا اطلاعات تقاضانامه ثبت نامی داوطلبان از روز شنبه ۳۰ آبان ماه ۸۸ تا روز چهارشنبه ۴ آذرماه ۸۸ بر روی سایت سازمان سنجش برای مشاهده داوطلبان و ویرایش اطلاعات در صورت ضرورت، قرار گیرد.
به این ترتیب آن دسته از داوطلبان که نسبت به صحت اطلاعات وارد شده در تقاضانامه ثبت نام الکترونیکی خود اطمینان ندارند می توانند در فاصله زمانی تعیین شده با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org اشتباهات احتمالی تقاضانامه ثبت نامی خود را تصحیح کنند.
توکلی با اشاره به اینکه در ثبت نام داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد سال ۸۹ برای ۱۴۱ کدرشته امتحانی از ۱۴۵ کدرشته امتحانی به طور متمرکز و توسط سازمان سنجش اقدام به عمل آمده است خاطرنشان کرد: کارت ورود به جلسه آزمون داوطلبان و برگ راهنمای شرکت در آ‍زمون از طریق شبکه اینترنت از روز ۲۶ تا ۲۸ بهمن ماه امسال در اختیار داوطلبان قرار داده می شود.
وی یادآور شد: اطلاعیه سازمان سنجش در رابطه با کارت ورود به جلسه آزمون و دیگر اطلاعات مربوطه در نشریه پیک سنجش روزهای دوشنبه ۱۹ و ۲۶ بهمن ماه ۸۸ منتشر خواهد شد و همزمان بر روی سایت سنجش نیز قرار خواهد گرفت.
آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی سال ۱۳۸۹ و اولین مرحله پانزدهمین آزمون المپیاد علمی دانشجویی کشور در صبح و بعدازظهر روزهای چهارشنبه، ۲۸ ، پنج شنبه ۲۹ و جمعه ۳۰ بهمن ماه ۸۸ برگزار خواهد شد.

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها:

 

درباره ی نویسنده

نوشته های بیشتر توسط Ashkan

 

0 دیدگاه‌ها

اولین نفر باشید که دیدگاهش را ارسال میکند.

نظر دهید