درگفت‌وگوبا ایسنااعلام شد: افزایش۲۰درصدی ظرفیت کارشناسی ارشد

درگفت‌وگوبا ایسنااعلام شد: افزایش۲۰درصدی ظرفیت کارشناسی ارشد

دکتر توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار صنفی آموزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه در آزمون کارشناسی ارشد سال گذشته ۶۷۱ هزار نفر ثبت‌نام کرده بودند، گفت:‌ تعداد داوطلبان آزمون امسال نسبت به سال گذشته ۱۰۰ هزار نفر یعنی حدود ۱۵ درصد افزایش یافته است.
نحوه طراحی سوالات آزمون

وی با اشاره به طراحی سوالات کنکور کارشناسی ارشد۸۹، گفت: سطح سوالات امتحانی بخش اختصاصی در حد دانش و تجربیات فارغ‌التحصیلان دوره کارشناسی هر رشته و مطابق فهرست برنامه‌های مصوب شورای عالی برنامه‌ریزی است.
نحوه اعمال معدل در آزمون کارشناسی ارشد

وی با اشاره به نحوه اعمال معدل در آزمون کارشناسی ارشد سال ۸۹، اظهار کرد: گزینش نهایی داوطلبان بر اساس نمره کل حاصل از۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد معدل تراز شده دوره کارشناسی انجام خواهد شد.
تغییر ضرایب برخی دروس و افزایش تعداد رشته‌ها

معاون سازمان سنجش همچنین با اشاره به برخی از تغییرات آزمون امسال به ایسنا، گفت: امسال ضرایب دروس امتحانی برای تعدادی از رشته‌های این آزمون تغییر کرده است، همچنین ۱۰ تا ۱۵رشته جدید به رشته‌های این دوره از آزمون اضافه شده است. همچنین تعداد رشته‌های شناور این آزمون نیز به ۶۶ رشته افزایش یافته است.

وی با اشاره به مهمترین اقدامات امنیتی صورت گرفته برای کنکور کارشناسی ارشد سال ۸۹، اظهار کرد: شخصی سازی دفترچه‌ سوالات آزمون کارشناسی ارشد امسال اجرا خواهد شد که این امر در جهت جلوگیری از وقوع هرگونه تقلب و تخلف در آزمون انجام شده است.
مدیرگسترش آموزش عالی خبرداد:

افزایش۲۰درصدی ظرفیت آزمون کارشناسی‌ ارشد

به گزارش ایسنا در همین رابطه، دکتر برزویی مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی در گفت‌و‌گو با ایسنا با اشاره به ظرفیت آزمون کارشناسی ارشد۸۹، گفت: بر اساس برنامه توسعه، ظرفیت دوره‌های کارشناسی ارشد سال ۸۹ بین ۱۵ تا ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت، ولی ظرفیتهای نهایی فرودین ماه و با انتشار دفترچه راهنمای آزمون کارشناسی ارشد منتشر خواهد شد.

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها:

 

درباره ی نویسنده

نوشته های بیشتر توسط Ashkan

 

0 دیدگاه‌ها

اولین نفر باشید که دیدگاهش را ارسال میکند.

نظر دهید