دوره‌ کارشناسی ارشد گیاه‌پزشکی برگزار می‎شود

دوره‌ کارشناسی ارشد گیاه‌پزشکی برگزار می‎شود

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه خراسان، مهندس باغبان رییس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کاشمر از دریافت مجوز برگزاری دوره‌های کارشناسی ارشد گیاه‌پزشکی از سوی مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کاشمر خبر داد.

وی اظهار داشت: مؤسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کاشمر از سال ۱۳۷۰ آغاز به کار کرد و در حال حاضر ۱۵۴۰ دانشجو در ۱۸ رشته تحصیلی در این مؤسسه مشغول به تحصیلند که تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در سال تحصیلی ۸۸ ـ ۸۷ نسبت به سال ۸۴ هفت برابر شده و تعداد رشته‌های آن ۵ برابر شده است.

وی گفت: از این تعداد دانشجو۳۷۰ نفر بومی و الباقی غیربومی هستند و از نقاط مختلف ایران در شهر کاشمر مشغول به تحصیل هستند.

رییس موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی کاشمر با بیان اینکه دانشجویان امکان تحصیل در ۷ رشته علمی کاربردی و ۱۱ رشته آموزش عالی را در جهاد دانشگاهی کاشمر دارند، گفت: هزینه تمام شده تحصیل دانشجویان در جهاد دانشگاهی پایین است به طوریکه شهریه یک ترم به طور میانگین در حدود ۲۸۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است که نسبت به هزینه تمام شده تحصیل دانشجویان در سایر دانشگاه‌ها پایین‌تر است.

گفتنی است در حال حاضر دانشجویان مؤسسه جهاد دانشگاهی شهرستان کاشمر در ۱۳ رشته مقطع کاردانی و ۵ رشته مقطع کارشناسی در رشته‌های مهندسی گیاه‌پزشکی، مهندس باغبانی، زراعت، علوم تربیتی، حسابداری و تولیدات گیاهی گیاهان دارویی، مدیریت تلفیقی آفات و نرم‌افزار کامپیوتر مشغول به تحصیل هستند.

منبع : ایسنا

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها:

 

درباره ی نویسنده

نوشته های بیشتر توسط Ashkan

 

0 دیدگاه‌ها

اولین نفر باشید که دیدگاهش را ارسال میکند.

نظر دهید