بازنشسته‌های استاد تمام، حق جذب می‌گیرند

بازنشسته‌های استاد تمام، حق جذب می‌گیرند.

کامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درنشست نمایندگان وزیر علوم در هیأت‌های نظارت بر تشکل‌های اسلامی دانشگاه‌ها با بیان این که به‌دنبال ایجاد تسهیلاتی برای فارغ‌التحصیل شدن هستیم، گفت: در هیچ‌جای دنیا، دانشجوی دکترا پس از امتحان، تأیید صلاحیت و ارائه رساله جدید مجبور به ارائه چندین مقاله نیست.
وی همچنین درباره چگونگی تأسیس دانشگاه ایرانیان، توضیح داد: مسیر تأسیس دانشگاه‌های غیر انتفاعی کاملاً مشخص است، لذا برای راه‌اندازی دانشگاه در تهران، مجوز شورای‌عالی انقلاب فرهنگی و برای تأسیس دانشگاه در خارج از تهران، مجوز وزارت علوم لازم است. وی با اشاره به این که ۶۰ تا ۷۰ درصد اعضای هیأت مؤسس دانشگاه‌های غیر انتفاعی، دولتی هستند، گفت: هم‌اکنون ۳۰۰ مؤسسه غیر دولتی در حال فعالیت است که دست‌کم هفت تا ۱۰ هیأت مؤسس دارند و از این میان۶۰‌تا ۷۰ درصد از اعضای هیأت مؤسسه این مراکز را دولتی‌ها تشکیل می‌دهند.
من عضو هیأت علمی هستم و ضمن دولتی بودن، در دانشگاه هم تدریس می‌کنم. وزیر علوم با اعلام ایجاد کارنامه فرهنگی برای دانشگاه‌ها، اظهار داشت: در این کارنامه فعالیت‌های متفاوتی مورد توجه قرار گرفته و بر مبنای آن دانشگاه‌ها رتبه‌بندی می‌شوند. وی همچنین با اشاره به این که هیأت نظارت بر تشکل‌های اسلامی بر فعالیت‌های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌‌ها نظارت دارد، گفت: جلو‌تر حرکت کردن از امام، مسیر انحرافی است و انحراف یعنی از آنچه ولی‌امر می‌گوید فاصله بگیریم. دانشجو با تأکید بر این که باید اجازه داد دانشجو تمرین سیاسی کند، تصریح کرد: فعالیت سیاسی در دانشگاه‌ها کف و سوت زدن نیست؛ زیرا این کار را افرادی که حرفی برای گفتن و منطق ندارند، انجام می‌دهند. به‌گفته وی در شش ماه سال گذشته، ۸۰۰ کرسی آزاد‌اندیشی در دانشگاه‌ها برپا شد.
دانشگاه تحت امر استانداری نیست
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها هم در این مراسم گفت: ضمن احترام کامل به استانداری‌ها و مجموعه آنها، باید گفت که دانشگاه تحت امر استانداری نیست؛ تعامل و حفظ استقلال با هم متفاوت است. حجت‌الاسلام محمد محمدیان از افتخارات نظام جمهوری اسلامی ایران را هزینه کرد برای آزادی بیان عنوان کرد و گفت: فقط یک خط قرمز داریم و آن هم کسانی هستند که به دنبال براندازی نظام باشند، برای این افراد نه فقط هیچ امکاناتی قائل نمی‌شویم، بلکه با آنها مقابله می‌کنیم. در عین حال نظام بیشترین سعه صدر را در برابر مخالفان خود داشته است.

به نقل از بازار کار

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها:

 

درباره ی نویسنده

نوشته های بیشتر توسط Ashkan

 

0 دیدگاه‌ها

اولین نفر باشید که دیدگاهش را ارسال میکند.

نظر دهید