نیمی از قبول شدگان مرحله اول کنکور دکتری پیام نوری اند

نیمی از قبول شدگان مرحله اول کنکور دکتری پیام نوری اند

معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور، گفت: بیش از ۵۰ درصد پذیرفته شدگان نیمه متمرکز کنکور دکتری را پیام نوریها تشکیل می دهند که این رقم قابل توجه است.

به گزارش خبرنگار مهر، عبدالله معتمدی امروز شنبه در نشست خبری دانشگاه پیام نور با اعلام این مطلب، اضافه کرد: دانشگاه پیام ‌نور هم اکنون حدود ۳ هزار و ۲۰۰ عضو هیئت علمی دارد که ۳۰۰ نفر از مربیان این دانشگاه در مقطع دکتری تحصیل می کنند.

وی از حضور ۶۰ درصدی اعضای هیئت علمی بومی دانشگاه پیام نور در هر استان خبر داد و گفت: همچنین ۳۵ هزار نفر از اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام ‌نور از دانشگاههای دیگر وارد دانشگاه پیام نور شده اند.

معاون سنجش و آموزش دانشگاه پیام ‌نور با بیان اینکه نسبت استادیار به بالا در دانشگاه پیام‌نور از متوسط کشوری پایین تر است، گفت: با فراهم کردن زمینه برای ادامه تحصیل مربیان و دستیاران در مقاطع بالاتر، این نسبت در حال حاضر فاصله چندانی با متوسط کشوری ندارد.

وی به برخی اقدامات دانشگاه پیام نور در راستای کیفی سازی اشاره کرد و گفت: تشکیل هیئتهای اجرایی استانی، تشکیل کمیته‌های دهگانه برای بررسی توانمندی علمی و عمومی دستیارانی که حداقل یک سال سابقه کار داشته باشند، ارزشیابی استادان در سیستم جامع گلستان، فعال بودن هیئت ممیزه و کمیته ‌های منتخب از اقداماتی است که در راستای کیفی سازی دانشگاه پیام ‌نور صورت پذیرفته است.
به گفته معاون دانشگاه پیام نور، ۳۰ درصد کل جمعیت دانشجویی کشور در دانشگاه پیام نور تحصیل می کنند این دانشگاه در محرومترین نقاط کشور شعبه دارد.

سایت شبانه به نقل از خبرگزاری مهر

مطالب مرتبط با این نوشته

برچسب ها:

 

درباره ی نویسنده

نوشته های بیشتر توسط Ashkan

 

0 دیدگاه‌ها

اولین نفر باشید که دیدگاهش را ارسال میکند.

نظر دهید